Parādu šķirotava

Izšķiries – būt vai nebūt parādā!

Patēriņa parāds

Šis parāds parasti velkas līdzi no 1 – 2 gadiem. Piemērots tad, kad patiešām, patiešām nepieciešams kāds lielāks pirkums, piemēram, sadzīves tehnika vai vajadzība nosegt kādu steidzamu pakalpojumu, piemēram, ārstēšanās izmaksas vai remontu mājoklī.

Parādkarte

Šis ir parāds, kuru aizdevējs izsniedz kartes veidā un nosaka tam parāda limitu. Parādkarte noder kā rezerve dažādām neparedzētām situācijām, piemēram, dodoties ceļojumos. Un tai nereti nāk līdzi ceļojumu, pirkumu apdrošināšana un citas diezgan noderīgas lietas.

Taču, ja izmantosi parādkarti neapdomāti, piemēram, nevajadzīgiem pirkumiem, ātri vien vari iekulties parādā, kuru maksāsi gadiem.

Parādlīnija

Līdzīgi kā parādkarte, taču bez kartes – aizdevējs piešķir parāda limitu, kuru vari izmantot, kad vien vēlies. Pasaki, cik lielu parādu vēlies un saņem to savā bankas kontā. Taču pirms kāp parādlīnijas cilpā, padomā kārtīgi – bieži vien šī cilpa cilvēkiem uz kakla paliek gadiem.

Ātrais parāds

Šis parāds spēj Tevi par parādnieku padarīt 15 minūšu laikā un jau pēc mēneša prasīt visu atdot atpakaļ. Tāpēc padomā – ja Tev šī nauda nav šodien, vai Tev tā tiešām būs pēc nākamās algas? Ja nebūs, varēsi maksāt pagarināšanas maksu, un ar to uzvarēs tikai parāddevējs.

Hipotekārais parāds

Šis ir parāds, kas piemērots, kad nobriests iegādāties pašam savu mājokli. Šis parāds vienmēr būs par lielu summu un uz garu termiņu, tāpēc aizdevējs, pirms aizdot, stingri izlems, vai Tu parādu vari atļauties atmaksāt.

Studiju parāds

Šo parādu izsniedz bankas, lai segtu Tavu mācību maksu. Šis parāds ir kā ieguldījums Tev pašam savā nākotnē. Protams, ja tiešām plāno studēt, nevis pamest studijas. Pametot studijas, parāds nekur nepazudīs.

Studējošā parāds

Šo parādu piešķir, lai studiju laikā segtu transporta, dienesta viesnīcas, mācību un citus izdevumus. Jo, ja esi pilna laika students, tad, iespējams, pašam pelnīt naudu studiju laikā nebūs laika.

Preču uz nomaksu parāds

Aizej uz veikalu, ieraugi tosteri un nopērc uz parāda – tik vienkārši! Bet vispirms gan padomā, vai Tev tiešām tas tosteris šobrīd ir vajadzīgs un vai parāda ikmēneša maksa netruacēs Tavām pārējām vajadzībām.

Finanšu parādlīzings

Šis parāds visbiežāk paredzēts, lai iegādātos automašīnu. Taču, kamēr būsi parādā, automašīna Tev būs tikai lietošanā, bet tās īpašnieks būs aizdevējs. Kas notiks, ja nespēsi parādu samaksāt? Automašīna pazudīs, bet parāds gan nekur nepazudīs.

Operatīvais parādlīzings jeb Nomas parāds

Izvēlies auto salonā jaunu auto un var teikt, ka iznomā to uz noteiktu laiku. Pēc laika pagarini nomas termiņu, atmaksā parādu līdz auto ir Tavs vai vienkārši atdod to atpakaļ un parāds ir beidzies. Īsumā – maksā parādu par auto, kurš Tev visticamāk nekad nepiederēs!

Pilna servisa parādlīzings

Nopērc auto uz parāda un brauc! Tiešām – vienkārši brauc! Par visu pārējo kā, piemēram, apdrošināšana, tehniskā apskate, ziemas riepas un remonts servisā parūpēsies aizdevējs Tavā vietā. Skan labi? Jā, bet ir āķis – visi šie izdevumi tiks pieskaitīti Tavai parāda summai tā, ka Tavs ikmēneša maksājums tikai augs un augs.

Lombarda parāds

Aiznes uz lombardu kaut ko, kas Tev pieder, un saņem par to smieklīgu daļu no tā tirgus cenas! Turklāt vēl esi parādā!