Par projektu

PTAC informatīvi izglītojošā kampaņa par atbildīgu aizņemšanos – “Sauc lietas īstajos vārdos!” tiek īstenota ar mērķi informēt sabiedrību par atbildīgu aizņemšanos un patērētāju maksātspējas izvērtēšanu, aicinot patērētājus kritiski izvērtēt un salīdzināt dažādus aizdevumu piedāvājumus, atbilstoši savai spējai tos atmaksāt.

Kampaņas ietvaros izstrādāta šī interneta vietne www.parads.lv, kur pieejams parāda atmaksas kalkulators, ar kura palīdzību ir iespējams noteikt darba stundu apjomu, kas jānostrādā, lai atdotu parādu. Tāpat interneta vietnē pieejams finanšu saistību terminu skaidrojums jeb vārdnīca, kā arī ekspertu padomi, kam pievērst uzmanību pirms izšķirties par aizdevumu, lai savlaicīgi būtu iespējams to apmaksāt, izvairoties no jaunām parādsaistībām.

Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs (PTAC) informatīvi izglītojošā kampaņā par atbildīgu aizņemšanos – “Sauc lietas īstajos vārdos” vērš uzmanību uz zemu iedzīvotāju finanšu pratību rīcībā un aicina iedzīvotājus rūpīgāk izvērtēt savu maksātspēju, salīdzinot dažādas aizdevuma iespējas. PTAC un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (LU) veiktā pētījuma “Distances jeb ātro kredītu izmantošana Latvijā” rezultāti norāda, ka Latvijā iedzīvotāji ir tendēti tērēt vairāk, nekā nopelnīts. Sabiedrības finanšu pratība ir zema - Latvijā praktiski nav izveidojusies uzkrājumu veidošanas pieredze. Pētījuma dati rāda, ka būtisks iemesls, kāpēc iedzīvotāji neveido uzkrājumus, ir vieglā kredītu pieejamība un iespējas aizņemties.

Kampaņas preses relīze (.pdf) ir lejupielādējama šeit

Pētījums (.pdf) par "ātro kredītu" izmantošanu Latvijā lejupielādējams šeit.

Ar pilno pētījumu (.pdf) iepazīsties šeit.

 
Papildu informācija:
Sanita Gertmane,
Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļa
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , Tel. 67388622, 22006628.